Historie života Marie Maravillas od Ježíše

Dětství Marie Maravillas v rodném domě v Madridu na ulici Sv. Hieronyma, kde se narodila jako nejmladší ze čtyř dětí dne 4. 11. 1891, ale i její mládí, prožité na ulici Serrano 14, bylo prosycené neustálou Boží přítomností. Hluboká víra jejich rodičů, pana Luise Pidal – markýze de Pidal a ambasadora Španělska při Apoštolském stolci v době, kdy se narodila Maravillas – a paní Cristiny Chico de Guzman a stálá duchovní formace, kterou přijímala v rodném domě již od prvních let svého života, přispěla k tomu, že Mavi (jak ji rodiče přezdívali), dosáhla toho, čeho dosáhnout chtěla. Získala důkladné a úplné vzdělání, náboženské i kulturní. Vyvoleným nástrojem v prvních letech jejího života byla babička z matčiny strany – paní Patricia Muñoz. Díky ní mohl Bůh v Maravillas začít konat své dílo.
Když měla Mavi pět let, připravila v podkroví domu v Carrascalejo (Murcia), kde rodina vlastnila nádhernou usedlost, malý oltářek, kde se Bohu navždy odevzdala. Tady, svým způsobem, v přítomnosti služebné, složila slib čistoty. O mnoho let později napíše svému duchovnímu vůdci: „Nemám ani stín pochybnosti, že milost povolání jsem obdržela ve stejné době, kdy jsem začala používat rozum.“ Od třináctého roku života na radu svého duchovního vůdce, P. Juana Francisce de Lopez, jezuity, denně doprovázela řeholní sestru Julii v době, kdy navštěvovala chudé a nuzné ve slumech a obětovala jim všechny peníze, které dostala od rodičů na své osobní výdaje.
Její sestřenice, Dolores Pidal, která byla nějaký čas karmelitkou v klášteře sv. Josefa v Avile, jí ukázala bezmezné horizonty, o kterých Maravillas vždy snila: sv. Terezii od Ježíše, sv. Jana od Kříže a tiché odevzdání se Ježíši v kontemplativním životě. Když poznala Karmel, ihned se do něj zamilovala. Ale na splnění svého přání musela ještě čekat dlouhé roky. Musela čekat… až do 12. září 1919, kdy se ve věku 28 let brány Karmelu Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a sv. Josefa v El Escorial v Madridu pro Marii Maravillas otevřely dokořán.

Dům mých rozkoší
Další zakládání v tereziánském stylu
Tato samota dává duši mnoho dobrého
Impozantní řetězec zakládání
Rozlévající se láska
Jaké štěstí umírat jako karmelitka

Zpět