2. den – Uzdravující dotyk Boha

(Pouta nemoci, nezdaru a každého zla)

„Když vešel Ježíš do Petrova domu, uviděl, že Petrova tchyně leží a má horečku. Dotkl se její ruky, a horečka jí přestala; ona vstala a obsluhovala ho.“ (Mt 8,14–15)

Zamyšlení:

Druhým krokem k osvobození člověka je přijetí Ježíše Krista – Pána a Uzdravovatele – do domu svého srdce a do své rodiny a přijetí jeho Božského uzdravujícího dotyku skrze každodenní modlitbu.

Svatý Petr přivedl Ježíše do svého domu s nadějí, že v něm uzdraví všechno nemocné a nemohoucí. Pro osvobození křesťana je mimořádně důležité přijetí Ježíše a jeho Božského dotyku, a to skrze pravidelnou modlitbu. Čím častěji jsme ve styku se svým Pánem, tím větší prostor dáváme ve svém životě jeho uzdravující a osvobozující moci.

Je nevyhnutelné připomenout mimořádný význam modlitby posvátného růžence. Podle mnohých papežů a světců, stejně jako podle slov samotné nebeské Matky během jejích zjevení ve světě, je růženec zbraní, která zastavuje všechny útoky zla, tedy i nemocí, nepřátelství, závislostí atd. Otec Amorth, světoznámý exorcista, píše, že sám ďábel nazývá růženec mocnou zbraní a tvrdil, že kdyby o ní svět věděl, musel by z něj zmizet. Každý „Zdrávas“ vyřčený během modlitby růžence je úderem, který satanovi znemožňuje konat vůči nám zlo. Kdyby se naše rodiny společně modlily růženec, staly by se nedobytným hradem Boží lásky.

Modlitba je základní způsob přijetí živého, všemohoucího Boha do našeho života. Tak to učinil svatý Petr. On se spolu s Marií a ostatními apoštoly ve Večeřadle modlil, když na ně sestoupil Duch Svatý. Po letnicích se Petr, vedený Božím Duchem, stal tím mužem, který sám v Ježíšově jménu a jeho mocí uzdravoval z nemocí a křísil mrtvé.

Duch Svatý – Osvoboditel a Uzdravovatel – k nám přichází skrze upřímnou modlitbu v přítomnosti Boží Matky. Takovou účinnou modlitbou může být právě modlitba růžence, která se může stát úplným odevzdáním našeho života – od početí do smrti – Boží uzdravující a osvobozující moci.

„Ve tři hodiny odpoledne, v hodinu určenou k modlitbě, šli Petr a Jan nahoru do chrámu. A právě tam přinášeli jednoho muže, chromého od narození. Den co den ho posazovali k chrámové bráně zvané Krásná, aby prosil o almužny ty, kdo přicházeli do chrámu. Když viděl Petra a Jana, jak chtějí vejít do chrámu, prosil je o almužnu. Petr s Janem se však na něj upřeně zadívali a vyzvali ho: ‘Podívej se na nás!’ On tedy na ně pohleděl a čekal, že něco dostane. Ale Petr řekl: ‘Stříbro ani zlato nemám. Ale co mám, to ti dám: Ve jménu Ježíše Krista Nazaretského – vstaň a choď!’ Vzal ho za pravou ruku a zdvihl ho. V tom okamžiku mu vstoupila síla do nohou a do kotníků: vyskočil, postavil se a chodil. Vešel s nimi do chrámu, chodil sem tam, poskakoval a chválil Boha.“ (Sk 3, 1–8)

Modlitba:

Pane Ježíši Kriste, ty jsi Pán a Bůh, jediný Uzdravovatel a dárce zdraví. Tvé moci a lásce dnes odevzdávám všechny své nemoci a neduhy, bolestné vzpomínky, citová zranění… Prosím tě, Ježíši, na přímluvu svatého Petra a Panny Marie, dotkni se všech bolavých míst v mé duši, nemocných orgánů a všeho, co mi brání svobodně, v radosti a v pokoji naplňovat Boží plán spásy v mém životě. Pane, ty můžeš rozkázat každé nemoci a každému zlému duchu. Prosím tě, osvoboď mě, učiň mé tělo, duši, ducha i vztahy skutečně zdravými a tebou požehnanými skrze působení Ducha Svatého.

Pokud je některá má nemoc v Božím plánu a Bůh mě skrze ni učí, posvěcuje a zdokonaluje, ať se stane jeho svatá vůle, které se úplně odevzdávám. Amen.

Svatý Petře, tys byl živým svědkem Kristovy uzdravující moci
a od Ducha Svatého jsi sám obdržel charisma uzdravování.
Prosíme tě, vlož na nás své pastýřské ruce
a ve jménu Ježíše Krista nám dopřej uzdravení těla,
duše, ducha i vztahů podle Boží vůle.
Tobě v této chvíli odevzdávám klíče od svého srdce,
vztahů, vzpomínek, od domova, práce i země, ve které žiji.
Amen.

Duchovní odkaz svatého Petra:

„Kristus trpěl za vás a zanechal vám tak příklad, abyste šli v jeho šlépějích. On sám na svém těle vynesl naše hříchy na dřevo kříže, abychom byli mrtví hříchům a žili spravedlivě. Jeho ranami jste uzdraveni.“ (1 Petr 2,21.24)

Litanie k svatému Petrovi

Zpět